​Ekin ve Nesil Derneği Gençlik Buluşması

Gençlerle iletişim ve işbirliğinin önemi, amaçlarımızı genç nesille paylaşma ihtiyacı nedeniyle, derneğimiz, gençlere yönelik, 30 Nisan 2016 tarihinde, dernek üye ve gönüllüleri ve gençlerle bir buluşma toplantısı yapmıştır. Toplantı 2014 yılında derneğimizin açılış kokteylini de gerçekleştirdiğimiz Tarım Bakanlığı Toprak Mahsulleri Ofisi’nin konser ve kokteyl salonunda yapıldı. Kumrular sokakta bulunan buluşma yeri  dernek konseptine de oldukça uyan ortam ve görseller ile bezenmişti. Programın hazırlanmasında, diğer gönüllülerin yanı sıra öğrenci gençler Müzeyyen Körpe, Vicdan Yaman, Sevgi Tuztaş katkılarını esirgemediler. Programın sunuculuğunu yine genç bir öğrenci olan Vicdan Yaman Yaptı.

Toplantı, Dernek başkanı Zeynep Şen Sayımlar’ın Ekin ve Nesil Derneğinin kuruluş amacı ve faaliyetleri ile ilgili görsel eşliğinde tanıtma konuşmasının ardından santur sanatçısı Said Kuşki otantik, etkileyici bir konser verdi. Dernek üye ve gönüllülerinin misafirleri selamlamasının ardından davetli gençler ve tüm konuklarla tanışma yapıldı. Devamında dernek gönüllülerinin mümkün olduğu kadar doğal malzemelerle hazırlayıp güler yüzle sunduğu açık büfe yiyecek ve içecek ikramları eşliğinde tanışma ve sohbetler devam etti.

Her yaştan genç insanın ilgi gösterdiği toplantıda aileler de gençlerin ve çocuklarının yanında yer aldılar. Çok samimi ve sıcak bir havada geçen toplantıda genç misafirler memnuniyetlerini ifade ettiler. Pek çoğu da dernek amacı doğrultusunda görev alma isteğini dile getirerek yeni bir toplantıda buluşma dilekleri ile ayrıldılar.