Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Kadın STK Temsilcileri Toplandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kadınlarla ilgili çalışma yürüten sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

Başkanımız Av.Zeynep Şen Sayımlar’ın da katıldığı buluşmada, katılımcılar temsil ettikleri örgütler hakkında bilgi verirken, kadının toplumsal hayata katılımı, çalışan kadınların sorunları, kadın istihdamı ve kadına yönelik şiddet gibi belli başlı kadın sorunları karşısında yeni bir söylem geliştirmenin gerekliliğine dikkat çekildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın hazır bulunduğu buluşmada, kadın ve aile politikaları değerlendirildi.

“Gelecek nesillere ancak bilinç devrimi ile iyi bir dünya bırakabiliriz” 

Aile içi şiddeti önleme konusunda proaktif çözümler üretilmesi gerektiğini ve Gittikçe yara alan aile kurumunu güçlendirmek konusunda yapılacakların sınırı olmadığını söyleyen Emine Erdoğan, organik tarımın önemine dikkat çekerek “Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak ve bize verilen emanete sahip çıkmak ancak bir bilinç devrimi ile mümkün olabilir. Kimyasallardan uzak, doğal bir yaşam için dikkat çekici çalışmalar yapmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Toplantıya Ekin ve Nesil Derneği ile birlikte; Kasad-D, Hazar, Özlenen Çocuk, AKODER, Bilka, Meridyen, Medyasofa, HAKYAD, KADEM, Başkent Kadın Platformu, TİKAD, KAGİDER, GİKAP, AKDER, İLKDER, HAKÜDAD, İKAD-DER, UKADER, Bülbülzade, , Müsiad kadın çalışma grubu, Hak-iş ve Memur-sen Kadınlar Komisyonu ve UETD temsilcileri katıldı.