Tebrik ve Teşekkür

Kış Saati Uygulamasının enerji tasarrufuna değil enerji israfına sebep olduğu, yaşam düzenlerini bozarak insan sağlığını ve insan psikolojisini olumsuz etkilediği, ülke ekonomisine zarar verdiği temaları ile yürüttüğümüz “YAZ SAATİ DEVAM ETSİN” kampanyası nihayet amacına ulaşmıştır.

Derneğimiz, bu kampanya kapsamında, niçin kış saatine geçilmemesi gerektiği ile ilgili dayanak bilimsel raporları da ekleyerek dosyalar hazırlamış, Enerji Bakanlığı’na, Başbakanlığa, ve Cumhurbaşkanlığı’na sunmuştur. Ayrıca Change.org da imza kampanyası açılmış, afişler hazırlanmış, farkındalık oluşturmak için zorlu bir çalışma ortaya konulmuştur.

2013 Yılından bu yana 3 yıldır bu kampanya yürütülmekteyken müjde ve çözüm çok şükür bu gün gelmiştir. 07.08.2016 Tarihli Kanun Hükmünde Kararname ile Kış saatine geçilmesi uygulamasına son verilmiştir. Artık Yaz Saati bütün bir yıl devam edecektir.
İnsan fıtratına aykırı bu uygulamanın kaldırılması için açtığımız, kampanyamıza destek ve emek veren başta üyelerimiz ve gönüllülerimiz olmak üzere, kişiler, sivil toplum kuruluşları ve çözüme imza atan Hükümetimize ve Cumhurbaşkanımıza teşekkür ve tebriklerimizi sunuyoruz.
08.09.2016

EKİN VE NESİL DERNEĞİ BŞK.
Av. Zeynep Şen Sayımlar